top of page

INGLISMAA

Milline näeb välja elu Inglismaal?

Inglased on olemuselt väga viisakad ja käituvad võõrastega äärmiselt hästi. Näiteks kui inglane astub teisele jala peale, siis vabandab esimesena see, kelle jalale astuti. Harjumused, mis meile tunduvad esmapilgul veidrad on tihti kerged külge jääma.

​

Inglased on iseloomult tasakaalukad ja väga kannatlikud. Nad armastavad rahulikke ja väiksemaid linnu elamiseks. 

​

Kas sa teadsid, et...

​

  • Viimased 20 aastat on Inglismaa olnud kõige populaarsem riik õppimiseks Eurooplaste seas. Iga aasta kasvad rahvusvaheliste õpilaste arv. 

  • Kuna rahvusvahelisi õpilasi on palju tunned sa ent ruttu nagu kodus.

​

Kuidas Inglismaale saada?

​

Inglismaale lendamine on tänapäeval väga lihtsaks tehtud. Enamik lennufirmasid pakuvad otselende suurematesse Inglismaa linnadesse. Samuti on piletihinnad väga taskukohased. Näiteks algavad odavlennufirmade nagu EasyJet, RyanAir, AirBaltic jne üheotsa piletid koguni 19€.

​

Kui kallis on elada Inglismaal?

​

Ühistransport ja eluaseme kulud on Inglismaal kõrged, hinnad erinevad regiooniti. Londonis on tavaliselt korteri üüri 100-150 naela kallim kui teistes linnades. Keskmine üürikulu väljaspool Londonit on 300-350 naela kuus.

​

Ühikas elamine on kallim kui korteri üürimine. Põhjus on selles, et kinnisvara ettevõtted omavad ühikaid ning rendivad neid välja juba kõige vajalikuga. Tihti on need ka väga uued ja kõikidele eurostandarditele vastavad. Kui soovid korterit üürida, siis peab sul selleks olema ka tagatisraha, mis on tavaliselt võrdne ühe kuu üürisummaga. 

​

Toit on Inglismaal sama kallis kui enamike Euroopa linnades. Keskmiselt maksab ühistransport ühes kuus 60 naela, õpilasele kehtivad soodushinnad. Rahvusvahelistel liinidel (bussid ja trammid) on tark pilet ette broneerida. Sellisel juhul võid säästa piletihinnast 30-50%.

​

Kust ma saan vajadusel abi?

​

Kui sul on tekkinud probleeme või muresid, siis on sul võimalus pöörduda alati oma ülikooli poole. Igas ülikoolis on olemas rahvusvaheliste õpilaste jaoks eraldi osakond. Kui sul on küsimusi oma õpingute kohta, saad sa minna nõustaja juurde. Ülikooli aitavad tihti õpilastel leida erialast tööd. Rohkem informatsiooni saad oma ülikoolis asuvast karjäärinõustamiskeskusest. Samuti saad nende kaudu taotleda erinevaid riigipoolseid toetusi.

​

Meditsiinilist abi ülikool ei paku. Igal õpilasel tuleb leida endale isiklik perearst. Selleks, et perearsti leida peab sul olema üliõpilaskaart ja koopia üürilepingust. Sul on õigus saada arstiabi samadel tingimustel nagu kohalikel elanikelgi. 

​

​

Millised näevad välja õpingud ülikoolis?

 

Õpingud algavad tavaliselt septembri keskel sissejuhatava nädalaga. Esimesel nädalal registreeritakse õpilased, tutvustatakse ülikooli ja linna. Õpilased saavad tutvuda kohaliku eluga ja harjuda uue elukorraldusega. 

 

Tavaliselt on kool 3-4 päeva nädalas kool. Tavaliste loengute kõrval on palju ka rühmatöid. Näiteks toimuvad erinevatel teemadel diskussioonid, tehakse presentatsioone või lahendatakse päriselulisi probleeme. Õpetajad suhtuvad rahvusvahelistesse tudengitesse väga hästi. 

 

Ülikooliõpingud jätavad piisavalt palju vaba aega, et käia kooli kõrvalt osalise koormusega tööl. Tavaliselt leiavad tudengid tööd klienditeenindajana, sest töögraafikut saab kombineerida loengutega.

 

​

doubledecker.jpg
London.jpg
countryside.jpg
manchester.jpg
bottom of page