top of page

AMEERIKA

Ameerikasse õppima

Ameerikasse ülikooli minek annab sulle võimaluse kogeda elu teisel pool ookeanit, õppida tundma erinevaid kultuure ja saada suurepärane kõrgharidus. Ameerika on kõigi võimaluste maa ja seega väga populaarne sihtkoht rahvusvaheliste tudengite jaoks. Õpilased, kes suunduvad õppima teisele poole ookeanit, saavad erakordsed võimalused teha vabatahtlikku tööd, võtta osa erinevatest kursustest, teha praktikat tuntud ettevõttetes ning palju muud. 

 

Kulutused:

 

Õppemaks ja elamiskulud on Ameerikas väga suhtelised ja sõltuvad ülikoolist, haridusest ja linnast kuhu õppima asud. Õppemaks on tavaliselt 5000 $ - 80 000$ aastas. Elamiskulud aga 8000$ -12 000$ aastas. Lisaks sellele tuleb hoolt kanda transpordi eest, kuna Ameerikas ühistranspordiga liikumine tihti võimalik ei ole. On kohti kus see on arenenud, kuid enamik elanikkonnast kasutab liiklemiseks autot. Lisaks sellele peavad tudengid ostma endale õpikud. 

 

Esialgu tunduvad kulutused hirmsatena aga on olemas võimalusi millega õpinguid toetada. Näiteks on võimalus võtta õppelaenu. Õppelaen makstakse tavaliselt tagasi intressiga ja intress õppelaenule pole alati kõige soodsam kui seda võtab väljaspool Ameerikat elav inimene. Samuti tuleb õppelanu hakata tagastama kohe pärast kooli lõppu. See paneb paljudele õpilastele pinge leida koheselt hästi tasustatud töö. Võimalus on saada ka õppetoetust mida saab tavaliselt väga heade õppetulemuste eest. Oluline on märkida, et väga paljud laenud ja toetused on mõeldud vaid USA kodanikele. Kui sind huvitavat rahastusvõimalused Ameerikas, tuleks uurida vastava ülikooli rahvusvaheliste õpilaste osakonnast nemad oskavad kindlasti sulle sinu võimaluste kohta detailset infot anda. 

 

Õpilased, kes on andekad spordis, muusikas või mõne rahvusvahelise akadeemilise konkurssi võitnud, võivad saada stipendiumi. Stipendiumide kohta saad samuti lisainfot ülikooli kodulehelt. 

NY.jpg
LA.jpg
SouthCarolina.jpg
bottom of page