top of page

HOLLAND

Milline näeb elu välja Hollandis?

Holland on viimaste aastate jooksul muutunud väga populaarseks üliõpilaste seas. Miks see nii on? Muidugi sellepärast, et...

  • Võimalus õppida 560 erinevas programmis, mis on suunatud rahvusvahelistele õpilastele. Esimene riik maailmas, kus hakati õpetama lisaks Hollandi keelele ka Inglise keeles. 

  • Suurepärased õppejõud ja võimalused. Hollandis omandatud haridust peetakse üheks parimaks maailmas. 

  • Hollandi koolisüsteemis on fookuses praktiline töö ja päriselulised probleemid. Õpilased lahendavad mentoritega erialaseid dilemmasid. 

  • Väga multikultuurne õpe. Õpilased on kokku tulnud üle kogu maailma. 

Millised on kulutused Hollandis elades?

  • Haridus Hollandis maksab tunduvalt vähem kui Inglismaal. Õppemaks ühes aastas on 2 530€. Samuti on olemas erinevad soodustused õpilastele, kes tulevad Euroopa Liidust. 

  • Õpilased elavad üldjuhul ühiselamutes. Paljud ülikoolid on broneerinud hotellidest tubasid või üüripindasid õpilastele, kes ühiselamus elada ei soovi. Ühika hinnad algavad 450€. Samuti on võimalus rentida teiste õpilastega üüripinda, kuid hinda see oluliselt ei mõjuta.

  • Parim viis liikumiseks on troll, buss või rong. Mõndades linnades ka metroo. Väiksemates linnades sõidavad õpilased jalgrattaga. Jalgrataste jaoks on ülikoolis ka eraldi parklad.

  • Toit Hollandis kallis pole ja hinnad on Eestiga üsna sarnased. 

Millised näevad välja õpingud Hollandis?

Tavaliselt ülikoolid eraldi sisseastumiskatseid ei korralda. Õpilased peavad suutma tõestada, et neil on piisavalt hea inglise keel, et õppida sealses koolisüsteemis. Samuti vaatavad nad sinu lõputunnistusel olevaid hindeid. Õppetöö algab septembris. On hea, kui saad Hollandisse kolida veidi varem ja sealse eluga harjuda. Tavaliselt kestab õpe 3-4 aastat ning osa sellest võib veeta ka teises riigis praktikat tehes või mõnes Erasmus + programmis õppides. 

Hollandis töö leidmine pole keeruline ja tavaliselt saavad kõik üliõpilased selleks loa oma ülikoolilt. 

piparkoogimajad.jpg
rattad.jpg
kanal.jpg
bottom of page